Witamy na stronie Firmy Dermatis

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem kosmetyków dermatologicznych dermaviduals® w Polsce.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Koncentraty substancji aktywnych do indywidualnej pielęgnacji

Nanosomy

Nanosomy ze względu na swój skład wykazują duże powinowactwo z warstwą rogową skóry. Za pomocą takiego systemu transportowego różne składniki aktywne mogą lepiej przenikać w głąb skóry. Materiałem formującym nanosomy są pojedyncze błony (ang. Monolayer) materiału, który w przyrodzie służy do tworzenia błony komórkowej wszystkich organizmów. Ten naturalny materiał nosi trudną do wymówienia nazwę: fosfatydylcholina.

Jądro nanosomu składa się z oleistego ciała. Ciało oleiste może w sposób naturalny przyjmować rozpuszczalne w oleju substancje aktywne jak witamina E, witamina A, koenzym Q10, olej z wiesiołka.
Nanosomy nie są widoczne dla oka ani nawet pod mikroskopem. Dopiero pod mikroskopem elektronowym można rozpoznać ich strukturę. Większe elementy nadają rozproszeniom wody opalizujący lub mleczny wygląd.

Nanosomy-koenzym Q10 20 ml

Pielęgnują i chronią skórę dojrzałą. Hamują indukcję wolnych rodników, procesy zapalne.

Nanosomy-Boswellia 20 ml

Odbudowuje kolagen, blokuje 5-lipoxygenase (enzym który wywołuje stany zapalne skóry), działa przy keratozach.

Nanosomy-witamina A 20 ml

Wspomagają regenerację skóry dojrzałej. Witamina A stymuluje komórki do produkcji włókien kolagenowych. Proces starzenia się skóry zostaje częściowo zahamowany.

Nanosomy-witamina E 20 ml

Chronią skórę przed wolnymi rodnikami i pobudzają do odbudowy komórek. Dla wszystkich typów skóry. Najlepiej łączy się z koncentratem witaminy C.

Nanosomy – Ruszczyk Kolczasty – Serum 20 ml

Tonizuje naczynia krwionośne w przypadku zaczerwienienia, przywraca również jędrność tkanki.

Nanosomy – Olej z lnu 20 ml

Olej do pielęgnacji zaczerwienionej skóry. Hamuje stany zapalne. Stosuję się go m.in. przy oparzeniach słonecznych.

Nanosomy – Olej z wiesiołka 20 ml

Dla skóry z zaburzeniami bariery ochronnej. Łagodzi podrażnienia skóry, atopowe zapalenia skóry, egzemę, świerzbiączkę, wypryski łojotokowe u dzieci, fotouczulenia.

Liposomy

Liposomy są niewidocznymi dla oka, okrągłymi tworami przypominającymi komórki. Tak jak występujące w przyrodzie roślinne i zwierzęce błony komórkowe, liposomy zawierają tak zwaną warstwę podwójną, która zbudowana jest głównie z fosfatydylcholiny.
Podwójne warstwy liposomów są bardzo podobne do warstw barierowych skóry. Z tego względu liposomy bardzo łatwo łączą się z warstwami barierowymi. Skutkiem tego jest wzmożona przepuszczalność skóry dla kosmetycznych i dermatologicznych substancji aktywnych. Substancje aktywne transportowane przez liposomy bardzo dobrze rozchodzą się w skórze, są w niej magazynowane i często odznaczają się większą skutecznością. Także substancje aktywne, które nie znajdują się w liposomach, ale są wraz z nimi aplikowane z reguły działają skuteczniej.

Przekrój poprzeczny liposomu

Puste liposomy, tzn. liposomy, które nie zawierają substancji aktywnych są same w sobie doskonałą substancją aktywną w przypadku zanieczyszczonej skóry, lekkiego trądziku, łuszczącej się skóry i zaburzeń rogowacenia, których przyczyną jest brak istotnych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy.

Liposomowy kompleks NMF zaopatruje dodatkowo skórę w substancje, które stabilizują gospodarkę wodną, podczas gdy drożdżowy liposomowy koncentrat wypełniony jest ekstraktem z drożdży. Drożdże mają również korzystne działanie w przypadku zanieczyszczeń skóry.

Liposomowy koncentrat drożdżowy 20 ml

Do pielęgnacji skóry zanieczyszczonej, ze skłonnością do trądziku. Koncentrat ten jest bogaty w witaminy z grupy B. Wspiera regenerację skóry.

Liposomowy kompleks NMF 20 ml

Do pielęgnacji skóry zanieczyszczonej, ze skłonnością do trądziku, a także dla zwiększenia wilgotności skóry.

Liposomowy koncentrat witaminy C 20 ml

Wzmacnia działanie witaminy E, wspiera regenerację skóry poprzez stymulację kolagenu. Substancja czynna jest uwalniana w skórze przez enzymatyczne rozczepienie. Nadje się przede wszystkim przed i po zabiegach laserowych do wspierania syntezy melaniny.

Fitohormony – liposomy 20 ml

Do pielęgnacji skóry zaburzeniami hormonalnymi. Brak estrogenów zostaje wyrównany. Synteza kolagenowa i odbudowa nowych komórek zostaje pobudzona.

Serum przeciwzmarszczkowe – liposomy 20 ml

Do widocznego liftingu skóry. Redukuje skurcze mięśni zmarszczek mimicznych, rozluźnia je.

Koncentrat wybielający – Whitening – w liposomach 20 ml

Do zapobiegania nadmiernej pigmentacji skóry. Preparat ten zawiera kilka ekstraktów zamkniętych w liposomach, który powoduje hamowanie tyrozynazy. Tyrozynaza to enzym, który powoduje tworzenie się melaniny.

Pestki winogron – ekstrakt liposomowy 20 ml

Ekstrakt liposomowy do spowalniania przedwczesnego starzenia się skóry. Posiada wysoką zawartość flawonoidów o właściwościach antyoksydacyjnych.

Liposomowy – koncentrat Plus 20 ml

Do intensywnej pielęgnacji skóry zanieczyszczonej. Preparat nadaje się również do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku różowatego; w tym wypadku najlepiej aplikować go razem z ekstraktem z echinacei oraz kremem bazowym High Classic.

Algi / Laminaria Digitata – serum w liposomach 20 ml

Chroni i stabilizuje wilgotność skóry

Świetlik – serum w liposomach 20 ml

Pielęgnująco-odżywcze dla wrażliwych okolic oczu

Kofeina w liposomach 20 ml

Pobudza mikrocyrkulację

Ekstrakty

Ekstrakty o wysokim stężeniu mają czysto roślinną naturę i są przechowywane w nie przepuszczających światła butelkach z pipetkami, z których mogą być dozowane. Każdy ekstrakt ma specyficzne spektrum działania i może być stosowany zarówno w czystej postaci
(jako ampułka), jak również w kombinacji z kremami podstawowymi tworzyć kremy pielęgnacyjne, maseczki, kompresy. Wszystkie ekstrakty są opracowywane bez konserwowania. Ekstrakty można mieszać między sobą; zaleca się jednak stosowanie podczas zabiegów pojedynczych ekstraktów w określonych celach.

Ekstrakt z aloesu 20 ml

Działa nawilżająco i przeciwzapalnie. Utrzymuje cerę w świeżości. Wyciąg zawiera m.in. witaminy, aminokwasy pielęgnujące skórę. Do wszystkich typów skóry.

Ekstrakt echinacea 20 ml

Wspomaga proces gojenia drobnych skaleczeń, oparzeń słonecznych oraz Couperose. Echinacea (jeżówka purpurowa) działa również przeciwbakteryjnie.

Ekstrakt z zielonej herbaty 20 ml

Działa odżywczo, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Dla skóry dojrzałej. Zawiera alkaloidy (kafeina), flawonoidy oraz garbniki.

Ekstrakt hamamelis 20 ml

Hamamelis (oczar wirgilijski) łagodzi podrażnienia, działa ściągająco. Do pielęgnacji spękanej i wrażliwej skóry.

Preparaty specjalne

D-Panthenol 20 ml

Prowitamina B5 do pielęgnacji zaczerwienionej i spękanej skóry oraz po zabiegach laserowych (np. epilacji laserowej). Zwiększa i reguluje zdolność zatrzymywania wody przez skórę Wspomaga tworzenie się nowych komórek.

Kwasu hialuronowego – Ekstrakt 20 ml

Do pielęgnacji skóry potrzebującej wody i skóry atroficznej, także wokół oczu. Działa nawilżająco i lekko napinajaco.

CM – Glukan – kompleks 20 ml

Do pielęgnacji skóry z zaburzoną barierą ochronną, wspomaga proces gojenia drobnych skaleczeń, zwiększa odporność skóry na infekcje bakteryjne. Bardzo dobrze nadaje się do stosowania po peelingu, zabiegach laserowych, depilacji, goleniu oraz po mikrodermabrazji. Chroni skórę przed promieniami UV-A.

Dermatis - wyłączny dystrybutor kosmetyków dermatologicznych